لوگو تمام تجهیز

02191308084

تاسیسات آتش نشانی در صنعت و ساختمان
17
دی

تاسیسات آتش نشانی در صنعت و ساختمان

تاسیسات آتش نشانی یک بخش مهم و ضروری در هر سیستمی است که مربوط به ایمنی می باشد. تاسیسات آتش نشانی و ظیفه اصلی و مهم تامین امنیت ساختمان، نفرات و تاسیسات را برعهده دارد. برای جلوگیری از هر گونه حریق و آتش سوزی، باید به تاسیسات آتش نشانی اهمیت ویژه دارد.
فروشگاه تمام تجهیز، تاسیسات آتش نشانی شامل:

1-تاسیسات اطفاء حریق

2-سیستم تشخیص آتش و دود

3-سیستم آبپاشی خودکار را ارائه می دهد.

تاسیسات اطفاء حریق:

تاسیسات اطفاء حریق یکی از تاسیسات آتش نشانی می باشد که برای ایمن نگه داشتن سایر تاسیسات و یا نفرات کاربرد دارد. وظیفه آن خاموش و خنثی کردن آتش در سریع ترین زمان ممکن است که با استفاده از آب و مواد شیمیایی، مانع از گسترش خسارت می شود.
این تاسیسات با استفاده از دو مکانیزم کار خود را انجام می دهد، برخی از این تاسیسات با استفاده از آب کار اطفا حریق را انجام می دهد و برخی دیگر با استفاده از کف کار اطفای حریق را انجام می دهد. در برخی مکان ها همانند قسمت های الکتریکی، عمل اطفا حریق با استفاده از دی اکسید کربن انجام می شود.

تاسیسات اطفاء حریق
تاسیسات اطفاء حریق

سیستم تشخیص آتش و دود:

سیستم تشخیص آتش و دود یکی دیگر از تاسیسات آتش نشانی می باشد که با استفاده از سنسورهای تشخیص حرارت و یا دود با پخش صدا بصورت آژیر، هشدار خطر و یا اخطار را برای ساکنین و یا پرسنل به صدا در می آورد.
طراحی و ساخت سیستم های آتش نشانی در شکل ها و ابعاد مختلف است که درون یک محفظه پلاستیکی قرار گرفته، و با توجه به ابعاد ساختمان مورد استفاده قرار می گیرد.

سیستم تشخیص آتش و دود
سیستم تشخیص آتش و دود

سیستم آبپاشی خودکار

در این مقاله شرحی از سیستم آتش نشانی در صنعت و ساختمان سازی داشتیم. برای خرید انواع تجهیزات آتش نشانی شما عزیزان می توانید با کارشناسان تمام تجهیز در تماس باشید

سیستم آبپاشی خودکار
سیستم آبپاشی خودکار

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.